Novinky Tipy & rady Zajímavosti

Zlato trhá rekordy. Investice do něj se však stále vyplatí

Nejen velcí, ale i drobní investoři před několika lety objevili kouzlo investic do zlata v podobě mincí a slitků, potažmo cihliček. Pokud se podíváte na aktuální cenu zlata, může se vám zdát, že období, kdy se do něj vyplatilo vkládat peníze, již pominulo. Opak je ale pravdou.

Zlato se dnes skutečně pohybuje na rekordních hodnotách. Za jednu unci totiž zaplatíte kolem 1.950 amerických dolarů, což je dokonce o několik desítek procent více, než tomu bylo ještě na počátku roku. Zní tak logicky, že není vhodná doba na to, abyste si zrovna nyní zlaté slitky a mince kupovali.

Zlato je vázáno na dolar, klesající cena koruny vám tudíž může přinést značné zisky

Je třeba si uvědomit, že cena zlata je vázaná právě na americký dolar, nikoliv na českou korunu. Stačí, aby česká měna oproti dolaru lehce poklesla, rázem se dá i na zlatu vydělat, přestože jej nakoupíte nyní, kdy je jeho hodnota na jedné z nejvyšších úrovní v historii. Navíc se dá očekávat, že vzhledem k jeho omezeným světovým zásobám svoji hodnotu v blízké budoucnosti rozhodně neztratí, ba spíše naopak. Investice do zlata se tedy i v současné době vyplatí. Navíc jde o komoditu, která nepodléhá žádné inflaci. Zlatu nevadí, že ve světě nejspíše bude panovat ekonomická krize v důsledku pandemie nového koronaviru.

Zlato je výhodnou investicí pro velké investory, ale i drobní střadatelé si mohou přijít na své. Jakmile kurz koruny vůči dolaru klesne, zlato se dá prodat o to výhodněji. Ať už jde o zlaté slitky v podobě charakteristických cihliček, nebo se jedná o formu zlatých mincí, jež jsou navíc mnohdy velmi ceněnou sběratelskou komoditou.

Kde sledovat cenu zlata?

Nákup investičního zlata se dá uskutečnit přes internet. Abyste měli přehled o tom, jaký je vývoj cen zlata, je praktické sledovat kupříkladu internetové stránky www.zlate-mince.cz, které provozuje jeden z předních českých dodavatelů slitků a mincí v České republice.

About the author

angelo