Finance Novinky

Řešíte pomocí online půjčky staré dluhy? Zvažte raději osobní bankrot

Online půjčky, které vyřídíte během několika desítek minut, aniž byste museli někam chodit a složitě dokazovat svůj příjem, jsou skvělé. Dokážou vám opravdu vytrhnout trn z paty, pokud náhle potřebujete do servisu, rozbije se vám pračka nebo sháníte peníze na lyžařský kurz pro své dítě. Jenže spoustu lidí přivedou do ještě větších problémů.

Nebavme se teď o bankovních půjčkách. Banky jsou, co se týče úvěrů, dost neflexibilní a i pro pár tisíc korun si musíte dojít osobně a dokázat, že jste skutečně schopní je splatit. Jít takhle žádat o peníze není zrovna příjemná zkušenost, a proto většina lidí míří do banky jen pro hypotéky a půjčky vyšších hodnot. Zbytek se spoléhá na nebankovní úvěry.

Nebankovní půjčky bez ověřování příjmů jsou dobrým nápadem

Nebankovní poskytovatelé lákají zejména na půjčky online vyřízené prakticky ihned. K rychlosti jim ve velkém dopomáhá fakt, že si vás nijak neověřují. Nezkoumají příjmy, někdy neprohlíží ani registry, nepožadují ručitele. Půjčku vám odklepnou během deseti minut a za dalších deset už můžete mít peníze na účtu. V základu jde tedy o velmi dobrý nápad.

Problémem je, že někteří lidé prostřednictvím půjčky online ihned řeší své už tak dost velké finanční potíže. Rychlé půjčky jsou tady pro všechny, kdo čas od času shání finanční injekci. Nikoliv pro ty, co si berou druhou půjčku, aby pomocí půjčených peněz splatili první úvěr. Přitom právě pro ty jde o nejlepší řešení. U banky by půjčku nedostali, tak sáhnou po té online, kde se jich věřitel na nic dlouze nevyptává.

Sami musíte být soudní, zda je pro vás krátkodobá půjčka vhodná

Rychlé půjčky online jsou výborná služba, lidé jí ovšem nevyužívají rozumně. Každý člověk by si měl sám zodpovědně zhodnotit, zda je taková půjčka v jeho situaci vhodná. Pokud víte, že ji splatit nestihnete, poohlédněte se jinde. A jestliže si berete půjčku jen proto, abyste splatili jinou, pouvažujte nad dalšími možnostmi, jako je například osobní bankrot.

About the author

angelo