Novinky Zajímavosti

LED veřejné osvětlení s inteligentními funkcemi je budoucnost městské infrastruktury

V současné době jsou velice skloňovaným tématem úspory na energiích, a to nejen v domácnostech a firmách, ale i v městech. Věděli jste o tom, že v mnohých městech a obcích tvoří osvětlení až 50 % nákladů na elektrickou energii? Právě z daného důvodu je na čase přemýšlet nad moderní a úspornou LED technologií. V následujících řádcích vám proto prozradíme, proč by mělo i vaše město investovat do LED veřejného osvětlení. Důvodů je totiž hned několik.

Hlavní výhodou, kterou LED veřejné osvětlení nabízí, je jeho jasné a široké světelné spektrum. Každý chodech se tedy v ulici bude cítit bezpečně, protože bude dostatečně osvětlená i v nočních hodinách.

LED veřejné osvětlení snižuje světelné znečištění

Slyšeli jste někdy o tom, že existuje takzvané světelné znečištění? Jedná se o nežádoucí či nadměrné umělé osvětlení, jež má negativní dopad na životní prostředí, lidské zdraví a pozorování noční oblohy. Inteligentní veřejné osvětlení s LED technologií však významně snižuje tento druh znečištění.

LED osvětlení je také charakteristické svou energetickou účinností. Ve velkých prostorách, například ve skladech a některých komerčních budovách, LED diody výrazně snižují spotřebu energie. Stejně tomu je i při použití LED technologie ve veřejném osvětlení. LED diody navíc neobsahují toxické látky, jako je rtuť, která se často nachází v tradičních osvětlovacích zdrojích.

Údržba je opravdu minimální

S výše popsanými výhodami ještě souvisí i to, že LED veřejné osvětlení není náročné na údržbu ve srovnání s ostatními druhy osvětlení. LED diody se vyznačují dlouhou životností a vyžadují méně častou údržbu.

Jestliže hledáte partnera, s nímž se pustíte do renovace veřejného osvětlení, obraťte se na společnost ELMIK s.r.o., která má v této oblasti dlouholeté zkušenosti.

About the author

angelo