Novinky Ostatní Tipy & rady Zajímavosti

Moderní strojírenská výroba se neobejde bez CNC strojů. Jak zvládnout práci s nimi?

Written by angelo

Neustálý technologický pokrok ve všech oblastech lidské činnosti znamená rostoucí požadavky na přesnost, rychlost i kvalitu strojírenské výroby. Daný fenomén otevírá nepočitatelné množství příležitostí pro šikovné podnikatele, kteří se nebojí naprostého perfekcionismu. Právě ten totiž budete během realizace rozměrů v řádech setin milimetru opravdu potřebovat. Jak si s tím poradit?

Extrémní opatrnost

Ani ty nejmodernější stroje nedokážou vždy pracovat dokonale, protože jejich činnost podléhá mnoha vnějším vlivům. Čím menší obrobek realizujete, tím větší vliv má například okolní teplota, špatně provedená korekce, neviditelné obroušení nástroje a další nepatrné detaily. Rozhodně je nutné vzít v potaz i lidský faktor, jenž bývá nejčastějším ohniskem problémů.

Z toho důvodu se alfou i omegou každé kvalitně odvedené zakázky stanou adekvátní měřidla a samozřejmě i poctivé zkoušení kalibrem. První zmíněná varianta zvládne určit konkrétní rozměry, zatímco druhá pomůcka jasně identifikuje správnost uložení díry a hřídele, hloubky a stoupání závitů a tak podobně. Není žádným tajemstvím, že budete potřebovat desítky a desítky různých druhů těchto dvou produktů.

Vždy připraven

Rozhodně mějte vždy poctivě vybavený sklad a nenechávejte vaše zaměstnance půjčovat si jeden ošoupaný kus mezi sebou. Možná se vám to zdá jako banalita, ale příliš mnoho podnikatelů dělá přesně tuto chybu, čímž se zdržují, ztrácí peníze a riskují nepříjemné reklamace. Sehnat veškeré vybavení přitom není nic složitého.

Stačí se podívat například na internetové stránky známých prodejců z obchodu pod odkazem kalibry.cz, kde se dočkáte širokého výběru, přívětivých cen a velké skladové dostupnosti. Problémem není ani zakázková výroba měřidel, pokud budete chtít splnit neobvyklé projekty.

About the author

angelo