Novinky Ostatní Tipy & rady Zajímavosti

Investiční zlato vám pomůže vyjít ze současné krize jako vítěz. Nezapomeňte ho nakoupit včas!

Máte obavy z budoucnosti? Rozhodně nejste sami. Koronavirus sužuje lidi na celém světě již skoro dva roky a konec je stále v nedohlednu. Pomyslná tečka za koronavirem, která měla přijít ruku v ruce s očkováním, je v nedohlednu, počet infikovaných i hospitalizovaných opět stoupá a opatření se stejně jako vloni po letním uvolnění znovu zpřísňují. Současná situace je dnes však odlišná než na začátku, po téměř dvou letech nejrůznějších omezení lidé začínají být vůči zdravotnímu riziku otupělí. Mnohé navíc ještě víc než riziko onemocnění děsí inflace. Ta je přímým a odborníky s předstihem předpovídaným důsledkem utlumení ekonomiky a v současnosti už ji na vlastní kůži poskytuje úplně každý obyvatel České republiky.

Spekulativním investicím se vyhněte širokým obloukem. Raději vsaďte na investiční zlato

Pokud máte úspory, je nejvyšší čas zajistit, aby nepadly za oběť krizi. Běžný ani spořicí účet je neochrání, jedinou rozumnou možností je chytře své peníze investovat. Rozhodně se nepouštějte do spekulativních investic, například na kryptoměnách často prodělají i ostřílení investoři. Ani akcie dnes nemusí být tou pravou volbou, řadu společností koronavirová krize výrazně poškodila. Držte se raději osvědčených a léty prověřených jistot. Mezi ně bezesporu patří nemovitosti a drahé kovy. Úskalím nemovitostí však je fakt, že na jejich pořízení musíte disponovat nemalou sumou. Alternativou samozřejmě může být hypotéka, u ní vám však může banka po čase citelně zvýšit úrokovou sazbu. Nejlepším řešením proto je vsadit na investiční zlato. To zvládlo obstát v mnoha krizích v dávné i nedávné historii.

Cena zlata u jednotlivých obchodníků vás může příjemně překvapit. Může být až o deset procent nižší než na burze

Nakoupit investiční zlato zvládnete snadno a rychle i přes internet. V nabídce prodejců najdete jak zlaté mince, tak i zlaté slitky. Cena zlata je závislá i na tom, zda platíte pouze za samotný kov nebo také za umělecké zpracování. Zlaté mince vyrábí i česká mincovna a slovenská mincovna Kremnica, zlaté slitky se do Česka dovážejí ze zahraničí, hlavně ze Švýcarska.

About the author

angelo