Finance Novinky Ostatní Tipy & rady Zajímavosti

Virtuální sídla snižují podnikatelům provozní náklady

Začínáte s podnikáním a nechcete mít zapsané sídlo nové firmy na adrese vašeho bydliště? Pak zbývají dvě možnosti. První volbou je pronájem či koupě nemovitosti, v níž budete sídlit. To vás však může vyjít poměrně draho. Navíc jde o neefektivní model pro podnikatele, kteří k výkonu své činnosti nepotřebují být denně v kancelářích. Druhou, pro mnohé jistě zajímavější variantou, jsou takzvaná virtuální sídla.

Na kolik vás vyjde zajištění virtuálního sídla?

Pokud si pronajmete virtuální sídlo, především ušetříte výrazné množství finančních prostředků, jež pak můžete investovat do dalšího rozvoje společnosti, případně s nimi naložit jiným způsobem. Virtuální sídlo, které si lze pronajmout kupříkladu přes portál https://www.firmy-sidla.cz/, vás vyjde i na méně než 100 korun za měsíc.

Jde o typ sídel, v nichž v reálu nepůsobíte, pouze jejich adresu využíváte pro obchodní účely. Lze je zapsat do obchodního rejstříku a využívat je při komunikaci s klienty, obchodními partnery a zákazníky. V určitých případech je samozřejmě možné si přímo fyzicky na dané adrese pronajmout třeba na pár dní v měsíci kancelář, abyste se v ní mohli sejít se svými obchodními partnery a klienty.

Méně administrativy, snazší podnikání

Virtuální sídlo, které si vyberete na webu https://www.firmy-sidla.cz/, vám uleví nejen z finančního hlediska. Máte díky tomu zajištěné také naprosté minimum administrativních procesů. Stačí jeden poplatek měsíčně a je po potížích.

V rámci této služby pak firma, která pronájem virtuálních sídel pro podnikatele nabízí, zajistí přeposílání pošty na vámi zvolenou adresu, takže o ni nepřijdete. Kromě toho jsou vám k dispozici i různé další služby. Dá se třeba připlatit za vedení účetnictví, již zmíněný fyzický pronájem kancelářských místností, občerstvení pro situace, kdy k vám dorazí nějaký klient, případně tisk propagačních materiálů apod.

Zmíněný portál poskytuje virtuální sídla pro podnikatele na atraktivních adresách v centru Prahy. I to je jednou z výhod této služby. Jakmile totiž máte oficiálně sídlo ve větším městě a na lukrativní adrese, může to být pozitivním znakem pro budoucí partnery a zákazníky. Ti obecně více důvěřují firmám s dobrou adresou.

About the author

angelo