Novinky Ostatní Tipy & rady Zajímavosti

Mzdová agenda i účetnictví – obojí lze svěřit do rukou externím odborníkům

Neutopte se v množství administrativy. Při podnikání je jí obrovské množství. Než však drazí zaměstnanci vyčleněni na tuto činnost, mnohdy se více vyplatí si tyto služby outsourcovat.

Kde se bere při podnikání tolik administrativy?

Nejvíce administrativy plyne z mzdové agenty. Evidence, odevzdávání všemožných výkazů, komunikace se zdravotními pojišťovnami i Českou správou sociálního zabezpečení, dělání mezd, ročního zúčtování… Tohle je jen část toho, co vás čeká, jakmile máte prvního zaměstnance. S každým dalším časová náročnost roste a často je to právě mzdová agenta, která podnikatelům jako první přeroste přes hlavu. Jak z toho ven? Lepší než vlastní zaměstnanci do účtárny a personálního oddělení jsou odborníci ze specializovaných firem, které si lze na tuto činnost najmout. O mzdovou agentu firmám všech velikostí pečuje i společnost MXB – https://www.mxb.cz/nase-sluzby/mzdova-agenda/. Nejde o žádného nováčka na trhu a za sebou má již 27 let zkušeností v oboru.

Mzdovou agendou to nekončí

Avšak administrativní zátěž podnikatelů a firem vzniká i vedením účetnictví či třeba zpracováním daní. I v této oblasti je schopna společnost MXB nabídnout své služby. Podniká navíc nejen v České republice ale i na Slovensku. Což je pro podnikatele zajímavé, protože mnozí podnikají v obou zemích. Jsou si jazykově i kulturně nejblíž a nikdy není špatné rozšířit si trh.

MXB tedy vedle mzdové agendy nabízí vedení účetnictví – https://www.mxb.cz/nase-sluzby/ucetnictvi/, zpracování daní, daňové poradenství, daňovou optimalizaci, ekonomické poradenství, registruje též nové společnosti, zpracovává Intrastat či pomáhá s e-commerce, a to i když se pustíte do prodeje přes Amazon. Spoluprací s MXB se zbavíte velkého balíku administrativy a můžete se věnovat ryze svému podnikání.

About the author

angelo