Zajímavosti

Biokosmetika je v mnoha ohledech lepší než klasika

Vypadat skvěle není vůbec snadné. K tomu je potřeba nejen dodržovat zdravý životní styl, ale navíc si alespoň občas dopomoci vhodnou kosmetikou. Ta může být jak tradiční, tak i bio. O druhou variantu je mezi zákazníky stále vyšší zájem.

Přírodní složení

Biokosmetika je z logiky věci složena z přírodních látek, jako jsou rostlinné extrakty, éterické oleje či přírodní vosky.

Také klasická kosmetika v sobě obsahuje celou řadu naturálních prvků, avšak k nim se přidává i syntetika. Ta má zajistit, aby daný produkt disponoval pěknými vizuálními kvalitami a zároveň se tím zvyšuje trvanlivost. Sulfáty, parabeny či ftaláty, jež jsou v běžné kosmetice obvykle přítomné, ovšem mohou způsobovat mnoho problémů.

Syntetika často dráždí pokožku

Mnoho syntetické chemie v přípravku může způsobovat celou řadu negativních účinků. Mezi ty nejzávažnější například patří zhoršené vstřebávání minerálů a vitamínů. I ty se v klasické kosmetice vyskytují, nicméně často jsou tam zbytečné. Syntetické látky totiž obvykle brání živinám ve správném vstřebávání do pokožky.

To však není jejich jediný problém. Běžná kosmetika navíc také často dráždí kůži. Zvláště jedinci s příliš přecitlivělou pokožkou by neměli standardní kosmetiku raději vůbec používat. Mnohem lepší pro ně je bio alternativa, která je plná živin a pokožku nejen zkrášluje, ale zároveň i léčí.

Testování na zvířatech se u nás už neprovádí

Vzhledem k tomu, že se výrobci biokosmetiky z celého světa zavázali, že ji nebudou zkoušet na zvířatech, jedná se o maximálně etický produktu. Klasická kosmetika je na tom v tomto ohledu o poznání hůře.

Na území EU se sice také na zvířatech netestuje, nicméně v jiných částech světa naše normy neplatí. Například v Číně se naopak musí veškerá syntetická kosmetika na zvířatech povinně zkoušet.

About the author

angelo