Novinky Ostatní Tipy & rady Zajímavosti

Plast patří mezi nejpoužívanější materiály

I když se ještě relativně donedávna v přepravě používaly převážně dřevěné bedny, dnes je situace diametrálně odlišná. V současnosti hrají v tomto oboru prim hlavně plastové bedny a přepravky, které ty dřevěné předčí snad ve všech ohledech.

Vydrží toho skutečně dost

Standardní euro přepravka nevypadá na první pohled jako něco extra, nicméně zdání klame. Na rozdíl od jiných materiálů dokáže být plast vysoce houževnatý. Vydrží jak dlouhotrvající tlak, tak i silné nárazy, typické třeba při převozu autem nebo v letadle. Navíc zvládne odolat i některým kyselinám.

Rovněž se plast dobře umývá. Zdá se to jako drobnost, ale ve světě, kdy se hraje na efektivitu, je tato schopnost skutečně velmi oceňována. Přepravka z plastu se dá snadno umýt tlakovou vodou, aniž by na ní zůstaly jakékoliv usazeniny, případně stále zapáchala po předchozím nákladu. Například dřevu, které má póry, tato vlastnost chybí. Proto se v dřevěných bednách často drží pachy i po několikátém vydrhnutí.

Snadné sledování

Díky výše popsaným vlastnostem se bedny z plastu běžně používají k přepravě různého zboží po celém světě. Aby se nikde nic neztratilo, občas se do nich dávají také GPS lokátory, které umožňují daný náklad sledovat 24 hodin denně, a to v reálném čase.

Rovněž se používají také teplotní čidla. Ta dokáží víceméně okamžitě upozornit na zvýšení, respektive snížení teplot. Takto je možné identifikovat třeba i požár ještě předtím, než se stačí pořádně rozšířit.

Popelnice

Plast je skutečně velmi houževnatá surovina. Také proto se z něj vyrábí i nádoby na odpad, a to jak modely určené do domácností a kanceláří, tak i ty pro venkovní použití. Takovéto koše a popelnice jsou díky použitému materiály poměrně lehké, tudíž je s nimi práce mnohem jednodušší, než kdyby byly například z kovu.

About the author

angelo