Novinky Ostatní Tipy & rady Zajímavosti

Potřebujete nové záclony a další bytový textil? Víme, jak vybírat správně

Chcete si vylepšit domov a přidat nové kousky bytového textilu, s jejichž pomocí dokážete zvýraznit jednotlivé místnosti? V takovém případě jste u správného článku, protože níže naleznete několik rad, s jejichž pomocí hravě zvládnete výběr nových záclon, povlečení i dalších textilních prvků do domácnosti.

Co je důležité při výběru záclon?

Poměrně výrazným prvkem v domácnosti jsou záclony a závěsy. Jejich vzhled totiž ovlivní celou místnost i pohled z vnější strany. Dávejte si tak pečlivě záležet na tom, co konkrétně vybíráte. V tomto případě jsou důležité hlavně rozměry, které musí odpovídat na šířku i výšku okna. Předem si tak promyslete, jestli chcete záclony, které zakrývají celé okno, nebo vám budou stačit ozdobné varianty určené do poloviny či třetiny okna. Podobně postupujte také v případě závěsů.

Na tohle si dejte pozor, když vybíráte povlečení

Kromě záclon je v každém bytě velmi důležitým kouskem textilu také povlečení. Opět si zaslouží precizní výběr na základě několika různých kritérií. V první řadě si pohlídejte správné rozměry. Dále sledujte také použitý materiál, protože jde o textil, který je v přímém kontaktu s vaší pokožkou během každé noci. Nejlepší volbou tak bývá bavlněné povlečení. Samozřejmostí je i volba na základě designu podle vašich představ.

Jaký další bytový textil se může hodit?

Kromě těchto dvou výrazných a důležitých prvků existuje další bytový textil, s jehož pomocí můžete dosáhnout krásné domácnosti. Konkrétně jde například o líbivé malé dekorativní polštářky, přehozy přes postel, deky pro útulné posezení na pohovce, ubrusy a podobné. Pro maximální spokojenost s výběrem každého z těchto prvků si vždy ověřte, z jakého je materiálu, zda jsou správné rozměry a jestli se vám barevná kombinace bude hodit k ostatnímu vybavení.

About the author

angelo