Novinky Ostatní Tipy & rady Zajímavosti

Ušetřete za elektřinu díky vhodným světlům

Vzhledem k tomu, kolik dnes stojí 1kW elektrické energie, by měl každý přemýšlet nad tím, jak co nejefektivněji s elektřinou nakládat. Kupodivu to není zase tak složité. Stačí jen dodržovat určité postupy, případně nakoupit vhodné druhy světel.

Úspory hledejte i v maličkostech

Pokud nechcete platit za elektřinu majlant, měli byste začít se šetřením. Není potřeba být kdovíjak radikální, nicméně určitě zvyky pravděpodobně budete muset alespoň mírně pozměnit. Jedním z největších nešvarů českých domácností je svícení přes den, respektive v místnostech, kde nikdo není. Takto dochází k docela velkým ztrátám, což je samozřejmě vzhledem k současným cenám elektřiny hodně nemilé.

Také byste měli přemýšlet nad nepoužíváním, respektive výměnou některých dříve zakoupených elektrospotřebičů. Třeba taková letitá chladnička může konzumovat i třikrát tolik energie než nejnovější verze, jež jsou obecně daleko ekologičtější.

Také nespoléhejte na úsporný režim. Některé přístroje se po použití automaticky do takovéhoto módu přepnou. Prakticky vždy ale v tomto režimu odebírají proud ze sítě, často ne málo. Jakmile daný přístroj použijete, prostě ho následně vytáhněte ze zásuvky.

Která světla použít?

Ušetřit peníze lze i za pomoci moderních LED světel. Na rozdíl od tradičních světelných zdrojů jsou sice LED žárovky dražší, avšak vyšší investice se vrátí velice rychle. V mnoha případech i během prvních pár měsíců.

Efektivní osvětlení LED je možné použít stejně dobře v interiéru, tak třeba i venku na zahradě. Chcete-li mít přehled o tom, co se děje na vašem pozemku i během temných nocí, levnější varianta prakticky ani neexistuje.

Toužíte-li po kvalitních a zároveň cenově dostupných světlech, navštivte internetový obchod Silring. Určitě tam najdete přesně takový produkt, který potřebujete. Stačí si jen projít všechny kategorie na webu.

About the author

angelo