Finance Novinky Ostatní Tipy & rady Zajímavosti

Vyhněte se potížím, až se dostaví ekonomická krize. Je na čase investovat do zlata

Mnozí ekonomové vyhlížejí s obavami rostoucí míru inflace, která je dnes už poměrně zřetelně patrná na zdražování takřka veškerého zboží a služeb. Peníze tak logicky ztrácejí na své hodnotě. To může poznamenat ty z vás, kteří upřednostňují spoření v klasických penězích, ať už doma či na bankovním účtu. Daleko rozumnějším řešením se jeví investice do zlata. Najít se dá hned několik pádných argumentů.

Zlato dokáže ochránit finance před inflací

Investice jsou leckdy dosti rizikové, takže se jich řada lidí bojí. Mezi ně se však rozhodně neřadí zlato. U něj se totiž můžete spolehnout na stabilitu, dokonce v průběhu času hodnota zlata roste, leckdy významně, takže se na něm dá i vydělat. Hlavním cílem a důvodem, proč si jako investiční příležitost zvolit právě zlato, je ale ochrana peněz před inflací. Nemusíte pak hledět na to, jak si každý den či týden za stejné peníze koupíte stále méně zboží a služeb. A až zlato ve vhodné chvíli proměníte zpět na klasické peníze, zjistíte, že jste kdysi udělali skutečně dobrou věc.

Nemusíte platit DPH

V současné době je zlato při nákupu osvobozeno od platby DPH. To je dalším výrazným plusem třeba v porovnání s pořízením nemovitosti, u níž DPH obvykle dělá docela značnou sumu peněz. Pokud už dochází na srovnání s investicemi do nemovitostí, u zlata lze vyzdvihnout fakt, že je dostupné i pro méně movité lidi, neboť se dá zakoupit klidně třeba jen za pár tisíc korun. Pro dobrou investici je ale vhodné vložit do investičního zlata ve formě cihliček a mincí (nikoliv tedy do různých řetízků a dalších šperků) minimálně řádově desítky tisíc korun, aby se vám to později vyplatilo a měli jste ve zlatu dostatečnou zásobu peněz na případné horší časy.

Kde si certifikované investiční zlato koupit?

Chcete-li investovat do zlata, stačí si do vyhledávače zadat slovní spojení „investiční zlato“. Nejspíše narazíte na web zlate-mince.cz, který provozuje tradiční dovozce a prodejce investičních zlatých slitků a mincí sídlící v pražském Obecním domě. Zjistíte zde, že nákup zlata lze rychle a bez problémů provést online, takže dokonce pro slitky a mince ani nemusíte nikam chodit, po objednání a zaplacení kartou vám přijdou domů.

About the author

angelo