Novinky Zajímavosti

Jak probíhají dražby nemovitostí z exekuce?

Pokud plánujete investovat do rodinného domu či komerční budovy, ovšem současná nabídka realitního trhu se vám zdá příliš předražená, nahlédněte do dražeb nemovitostí. Bohužel, do exekuce se člověk dostane snadno a rychle, a potom se jeho nemovitost dostane do dražby, aby dokázal splatit své závazky a dluhy. V následujících řádcích vám prozradíme, jak celý proces probíhá, na kolik vás taková nemovitost vyjde a podobně.

Proces exekuce je náročný a zahrnuje několik kroků. V okamžiku, kdy se člověk dostane do exekuce, přijde i o svůj majetek, a potom exekutorský úřad nařídí exekuci na movité a nemovité věci.

Dražba nemovitostí

Co všechno dražba nemovitostí nabízí? V podstatě se nejedná pouze o rodinné domy, ale i různé komerční budovy, garáže, pozemky či rekreační objekty. Stejně tak v dražbě seženete byt. Stačí se podívat do aktuálního přehledu příslušného exekutorského úřadu.

Co se týče exekuce nemovitostí, proces nákupu je trochu jiný než nákup nemovitosti, která není zatížena exekucí. Jelikož exekutorské úřady často spolupracují i s realitními makléři, může se stát, že některé nemovitosti uvidíte i v jejich nabídkách. Vždy vás však makléř informuje o tom, že předmětný objekt podléhá exekuci.

Nemovitosti v exekuci jsou levnější

Hlavní důvod, proč je dražba nemovitostí v exekuci tak žádaná, je cena. Zpravidla se jedná o nízké a bezkonkurenční ceny, neboť exekutorský úřad snižuje cenu zpravidla až na třetinu reálné tržní ceny nemovitosti. Nejenže tedy seženete bydlení za velice výhodnou cenu, ale neplatíte ani žádné provize, jako je tomu u realitních kanceláří.

Exekutorský úřad Ostrava má vlastní jednací a dražební místnosti, kde dražba a exekuce nemovitostí probíhá. Zúčastnit se však můžete i e-aukcí, pokud nejste zrovna z Ostravy a okolí.

About the author

angelo